پویش کتابخانه اجتماعی من
1398/10/15

 

 

   

انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران در نظر دارد در زمان باقی مانده تا برگزاری همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی پویش "کتابخانه اجتماعی من" را راه اندازی نماید. مخاطبان این پویش دانشجویان، کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور خواهند بود.

این پویش متناسب با محورهای همایش و با هدف معرفی خدمات کتابخانه اجتماعی از سوی کتابداران و اعضا و دريافت نظرات اساتيد، فارغ‌­التحصيلان، دانشجويان و حرفه‌مندان علم اطلاعات و دانش‌­شناسي در خصوص "کتابخانه ای با کارکردهای اجتماعی" خواهد بود. پويش «کتابخانه اجتماعی من» زیر نظر کارگروه همایش ها و نشست های انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران اداره می­‌گردد.

شیوه برگزاری

این پویش در چند سطح برگزار میگردد و علاقه مندان پس از تهیه ویدئو از خدمات اجتماعی کتابخانه خود یا ارائه نظرات خود در این زمینه میتوانند آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

سطح دانشجویی

دانشجویان میتوانند نظرات اساتید و حرفه مندان علم اطلاعات و دانش شناسی و همچنین نظر خود را در خصوص انواع خدمات یک کتابخانه اجتماعی، ضرورت وجود خدمات اجتماعی در کتابخانه های عمومی و تشریح محورهای همایش به صورت ویدئو گردآوری و برای دبیرخانه ارسال نمایند.

سطح کتابداران

کتابداران کتابخانه­های عمومی میتوانند خدمات اجتماعی کتابخانه خود را که در راستای محورهای همایش می­باشد به صورت فیلم کوتاه معرفی کنند.

بخش اعضا

اعضا می­توانند به دو صورت در پویش شرکت کنند

  • یک خدمت اجتماعی کتابخانه خود را معرفی کنند.
  • انتظار خود را از یک کتابخانه اجتماعی بیان کنند.

 

شیوه ارسال

 

بدین جهت از علاقه مندان دعوت مي­‌شود تا ویدئوهای ضبط شده خود را جهت انتشار برای دبیرخانه همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی به شیوه های زیر ارسال کنند:

  • ارسال به نشانی الکترونیکی hamayesh.ipla@gmail.com
  • ارسال در شبکه های اجتماعی به شماره 9012046092
  • انتشار کلیپ با هشتک # کتابخانه-اجتماعی-من در شبکه اجتماعی اینستاگرام

از همه عزیزان تقاضا می‌شود ويدئو خود را حداكثر در  60 ثانیه ضبط كرده و تا تاریخ 15 اسفند ماه به دبیرخانه ارسال كنند. کلیپ­های ارسالی منتخب در صفحه اینستاگرام همایش  منتشر خواهد شد و از ده اثر برتر در روز همایش تقدیر خواهد گردید.

 

در صورت هر گونه سوال یا مشکل در ارسال ویدئوها با دبیر پویش، خانم پورخلیل از طریق شماره 9012046092  تماس حاصل فرمایید.